چهار قلعه تاریخی استان یزد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید

چهار قلعه تاریخی استان یزد به جمع فهرست آثار ملی کشور پیوست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد “علی اصغر صمدیانی” با اعلام این خبر گفت: چهار قلعه تاریخی  تاریخی استان شامل قلعه حاجی خان اسفند آباد به شماره ۳۲۲۰۸، قلعه شهرآباد فراغه به شماره ۳۲۲۰۵ و قلعه شهرآباد ابرکوه به شماره ۳۲۲۱۰ از قلعه های متعلق به دوران قاجار واقع در شهرستان ابرکوه و قلعه شریف آباد به شماره ۳۲۲۰۹ در شهرستان بافق با قدمت صفوی از قلعه های تاریخی هستندکه اخیراً در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی یزد در ادامه خاطر نشان کرد: چهار اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد می باشد و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود، جرم محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است: هم اکنون در استان یزد ۹۳ قلعه تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است که قدیمی ترین آنها قلعه های تاریخی سریزد و خورمیز در شهرستان مهریز، قلعه های بدافت و هارونی در شهرستان ابرکوه، قلعه ابرند آباد و نارین قلعه میبد می باشد که همگی آنها متعلق به دوران ساسانی است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی