نخستین جشنواره ملی پارچه فجر در یزد آغاز به کار کرد

گام اول نخستین جشنواره ملی پارچه فجر با شعار ضیافت رنگ ، نقش و اندیشه، در کوچه گذر فرهنگ و هنر مازاری ها با حضور مسوولان استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، این جشنواره در سه گام برگزار می شود که مرحله اول آن رویداد گالری شهری با هدف هویت دادن به منسوجات معاصر و سنتی یزد و همچنین ارتقاء زیباسازی شهر است که بر روی تعدادی از دیوارهای شهر، تابلوهای پارچه ای چیدمان شده است.

۴۰ کارگاه آموزشی از تیرماه تا آبان ماه سالجاری با موضوع تخصصی جشنواره و مباحث مربوط به پارچه برگزار و گام دوم نمایشگاه و اختتامیه جشنواره از۶ لغایت ۸ آذر ماه می باشد.

معرفی پیشینه یزد در صنعت پارچه و لباس، شناسایی طراحان هنری و صنعتگران، تجلیل از پیشکسوتان طراحی پارچه، گردآوری طرح های پرفروش و ابداعی، معرفی پارچه های سنتی، فرهنگ سازی، ایجاد گفتمان در زمینه پارچه های بومی و ایرانی – اسلامی از اهداف مهم این رویداد فرهنگی و هنری است.

لازم به ذکر است: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صدا و سیما، سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری، دانشگاه آزاد اسلامی ودانشگاه هنر و معماری یزد در حال برگزاری است.

 

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی