۹۲ بنا تاریخی استان یزد در اختیار صندوق احیاء /یزد، شاخص ترین شهر در میزان سرمایه پذیری است

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی گفت: 《۹۲ بنا تاریخی استان یزد برای مرمت و بهره برداری در اختیار صندوق احیا است》.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، هادی میرزائی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌ مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، ظهر امروز، چهارشنبه ۱۶ آبان در نشست با استادان دانشگاه به منظور بررسی روند احیاء و مرمت بناهای تاریخی، گفت: 《اکنون ۹۲ بنای تاریخی از استان یزد برای مرمت و بهره برداری به صندوق احیا تفویض شده است》.

او مهم ترین اولویت صندوق احیا را همکاری با نخبگان و بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: 《با استفاده از منابع ملی به تنهایی امکان مرمت و احیاء بنا های تاریخی وجود ندارد و بناهایی که به بخش خصوصی واگذار شده امروز به بناهای فاخر تبدیل شده است》.

میرزائی، اعتماد به نقد های دانشجویان و فضای دانشگاهی را در مرمت و احیا بناهای تاریخی موثر دانست و اظهار داشت: 《طراحی و ساخت سر در دانشگاه تهران و سایر بناهای فاخر در کشور نتیجه های اعتماد به جوانان معاصر است که به عنوان الگو در دنیا مطرح می شود》.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی افزود: 《صندوق احیا، مجوز بهره برداری مکان های تاریخی را تنها برای اقامتگاه و هتل صادر نمی کند بلکه از کاربری های فرهنگی و هنری نیز استقبال می کند》.

میرزائی اظهار داشت:《 به منظور احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی نباید به هویت و شان اثر تاریخی خدشه ای وارد شود》.

او با بیان اینکه استان یزد یکی از شاخص ترین شهرها در میزان سرمایه پذیری است، ادامه داد:《 باید فرصت های سرمایه گذاری را بیشتر کنیم تا فارغ از کسب درآمد کاربری های متنوعی را در فضاهای سنتی و تاریخی ایجاد کنیم‌》.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی گفت: 《بنا بر قانون ماده ۸ حمایت از هنرمندان ‌و استادکاران، صندوق احیاء از سال ۹۶ به صندوق توسعه صنایع دستی، فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی تغییر عنوان داده و این صندوق در این راستا اقدامات و راهبردهای جدیدی را ملاک عمل خود قرار داده است》.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی