متعرضان به آثار تاریخی به واحد کارگری میراث فرهنگی معرفی می شوند

مسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از به کار گیری متعرضان آثار تاریخی با حکم مقام قضایی در واحد کارگری این اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛”منیژه جعفری” با اشاره به اجرای قانون مجازات های جایگزین حبس گفت: با پیگیری های صورت گرفته با دادگستری استان یزد، اداره کل میراث فرهنگی یزد به عنوان نهاد پذیرنده خدمات عمومی رایگان، افرادی که به اتهام تعرض به آثار تاریخی در دادگاه محکوم می شوند، با حکم مقام قضایی به جای مجازات حبس به واحد کارگری میراث فرهنگی معرفی می شوند.

جعفری افزود: مرتکبان جرایم عمدی بجای حبس به مجازات های جایگزین محکوم می‌شوند البته استفاده از این مقررات برای مجرمان و محکومانی است که سابقه کیفری نداشته‌اند یا از سابقه کیفری آنها بیشتر از پنج سال گذشته باشد.

وی با توجه به جرم زا بودن زندان، استفاده از مجازات‌های جایگزین در سیستم قضایی کشور را ضروری دانست و اظهار داشت: مجازات حبس تبعات منفی برای افراد جامعه و دولت دارد، و اجرای این قانون می تواند هزینه ی تحمیلی بر دوش دولت را کاهش دهد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی