رفع تخلف ساخت و ساز غیر مجاز در بافت تاریخی

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان گفت: ساخت و ساز غیر مجاز در بافت تاریخی رفع تخلف و سازه‌ی ساخته شده تخریب شد.

به گزراش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، سرهنگ رحیم زاده،گفت: به دنبال ساخت و ساز غیر مجاز در حریم بافت تاریخی، این موضوع از سوی یگان حفاظت پیگیری و با حکم قضایی رفع تخلف و تخریب شد.

او افزود: مالک این ساختمان بدون هماهنگی و مجوز اداره کل میراث فرهنگی و در حریم بافت تاریخی اقدام به ساخت و ساز کرده و علی رغم اخطار‌های پیاپی همچنان به ساخت ادامه داد.

رحیم زاده اظهار داشت: اهرم قانونی و اجرایی میراث فرهنگی، حریم‌های آثار و بافت تاریخی را در بر می‌گیرد و طبق ضوابط میراث فرهنگی از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حریم بافت تاریخی جلوگیری و با مالک برخورد می‌شود.

بافت تاریخی یزد به مساحت ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در سال ۸۴ به ثبت ملی رسیده و استان یزد هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و ۶۰۰ بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی