تشدید بازدید های نظارتی از تاسیسات گردشگری یزد در فصل تابستان

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد از تشدید بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری استان در ایام تابستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد : “هما خورشیدی” اظهارکرد: یزد از شهرهای گرمسیری ایران است که در دل کویر واقع شده و  علی رغم گرمی هوا، مقصد گردشگران داخلی و خارجی است.

خورشیدی در ادامه افزود: بنا بر وظیفه ذاتی و به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران، طرح نظارت تلفیقی بر تأسیسات و مؤسسات گردشگری استان به ویژه واحدهای اقامتی به صورت مشترک با نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان و با همکاری نهادهایی همچون اماکن عمومی، تعزیرات حکومتی، بهداشت و درمان، سازمان صنعت و معدن و تجارت و با همکاری اتحادیه های صنفی دفاتر مسافرتی و واحد های اقامتی در حال انجام است.

وی با اشاره به فعالیت بالغ بر ۳۰۰ واحد اقامتی در استان اعم از هتل، هتل آپارتمان، خانه مسافر، اقامتگاه سنتی و اقامتگاه بوم گردی ، مهمانپذیر و … تصریح کرد: این بازدیدهای نظارتی به صورت دوره ای و مستمر از کلیه واحد های اقامتی و پذیرایی، دفاتر خدمات گردشگری، آژانس های مسافرتی، مجتمع های تفریحی توریستی، مساجد، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی بین راهی، مراکز عرضه سوخت و… انجام می شود.

خورشیدی با اشاره به لزوم تعریف برنامه‌های ویژه برای گردشگران در ایام تابستان، عنوان کرد: با تدارک برنامه‌های ویژه سفر برای گردشگران، جشنواره تابستانی شهر فیروزه ای همراه با تخفیف در بحث اقامت و خرید و اجرای برنامه های ویژه در قالب رویداد و جشنواره های فرهنگی برای تابستان امسال به منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران تابستانی یزد برنامه ریزی شده است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد در پایان خاطر نشان ساخت: در ایام ثبت جهانی یزد ویژه برنامه هایی توسط بخش خصوصی اجراء و همچنین نشستهای تخصصی از تاریخ ۱۱ تیرماه آغاز شده که تا ۲۳ تیرماه و ولادت حضرت امام رضا (ع) ادامه خواهد داشت.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی