بهره برداری از بومگردی سه دری در یزد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: در سومین روز از هفته گردشگری یک واحد بومگردی در یزد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، هما خورشیدی، گفت: در هفته ملی گردشگری اقامتگاه بومگردی سه دری با میزان اشتغال چهار نفر در بافت تاریخی یزد به بهره برداری رسید.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: این اقامتگاه بومگردی با ۲۰۰ متر مربع زیر بنا، با اعتباری نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

او با بیان اینکه اقامتگاه های بومگردی نقش مهمی درشناساندن فرهنگ بومی منطقه دارند اظهار داشت: گردشگران استقبال خوبی از این اقامتگاه ها دارند، چراکه اقامت در بومگردی ها حس بودن در منزلی گرم را به مسافر می‌دهد که حیاط های باصفا با درختان و گل‌های زیبا به همراه حوض آب که تخت‌های چوبی در آن قرار دارد لذت گذراندن لحظات سفر را دو چندان می‌کند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: در شش ماهه نخست امسال ۳۰ واحد بومگردی و پارسال نیز ۶۵ اقامتگاه بومگردی سنتی در استان بهره برداری شده است.

هفته ملی گردشگری با شعار آموزش، مهارت و اشتغال از پنجم مهرماه آغاز و تا ۱۲ مهرماه ادامه دارد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی