برگزاری بیش از ۱۳۰ جشنواره تابستانه در استان یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: تابستان امسال بیش از ۱۳۰ جشنواره در سطح استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛‎ “سید مصطفی فاطمی”  با اشاره به برگزاری بیش از ۱۳۰ جشنواره تابستانه در استان گفت: بیشتر این جشنواره ها در روستاها و با مشارکت صد درصدی مردم محلی برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های روستاها از دستاورد های برگزاری این جشنواره ها در استان یزد بود و باعث شد تا سابقه تاریخی روستاها بررسی و شناخته شود.

او با بیان اینکه جشنواره های تابستانه با حضور حداکثری مردم و گردشگران به خصوص گردشگران خارجی برگزار شد اظهار داشت: گردشگران با شرکت در این جشنواره ها با فرهنگ بومی، محصولات کشاورزی، صنایع دستی و جاذبه های آن مناطق آشنا شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد رشد تعداد جشنواره های استان را قابل توجه دانست و افزود: امسال شهرستان تفت بیشترین تعداد و شهرستان اردکان کمترین عملکرد را در برگزاری جشنواره های تابستانه داشتند.

او گفت: تابستان سال گذشته جشنواره زردک خرانق از بهترین جشنواره های روستایی بود که توانست داشته های این منطقه را در کنار یک محصول شاخص کشاورزی آن معرفی کند و جشنواره عسل روستای بنادکوک از بهترین جشنواره های روستایی تابستان امسال بود.

مصطفی فاطمی با تاکید بر برند سازی جشنوار های استان افزود: جشنواره خیار و محصولات گلخانه ای اشکذر و دومین جشنواره قرمه شهرستان مهریز از جشنواره های پیش رو در استان یزد است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی