برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه شهرستانهای استان یزد در نوروز۹۸

در نوروز ۹۸ به شهرستانهای استان یزد، جهت اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی آثار و جاذبه های تاریخی و گردشگری روز ویژه ای اختصاص می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ این برنامه ها با هدف آگاهی گردشگران و آشناسازی آنان با آثار و جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی شهرستانهای استان در ایام نوروز برگزار می گردد.

“سید مصطفی فاطمی” مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اعلام این خبر افزود: این برنامه ها از روز دوم آغاز و تا دهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

فاطمی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت بالای گردشگری استان و ثبت جهانی بافت تاریخی یزد افزود: استان یزد با وجود بیش از ۱۷۰۰ اثر تاریخی ثبتی در فهرست آثار ملی کشور و پنج اثر ثبت جهانی، همواره مورد توجه گردشگران زیادی بوده و امسال نیز پیش بینی می شود شهر جهانی یزد با افزایش حجم گردشگران مواجه خواهد بود، لذا تمام سعی ما براین است تا با برنامه ریزی مناسب ایام خوب و به یاد ماندنی را برای هموطنانمان در یزد جهانی رقم بزنیم. مدیر کل میراث فرهنگی یزد اظهار داشت: امسال نیز همانند سالهای قبل با اختصاص یک روز فرهنگی به شهرستانهای استان یزد، سعی خواهیم داشت تا جاذبه فرهنگی، گردشگری و همچنین آئین و سنتهای شهرستانهای استان را به گردشگران معرفی نماییم.

 وی در پایان خاطر نشان ساخت: اجرای آئین نوروزگاه و همچنین برپائی بازارچه های صنایع دستی با هدف معرفی هنرهای بومی استان، از برنامه های فرهنگی نوروز ۱۳۹۸ این اداره کل به شمار می رود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی