برند سازی محصولات روستاییان در جشنواره علی آباد، نگین پیشکوه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری جشنواره روستایی علی آباد نگین پیشکوه به منظور برند سازی محصولات روستاییان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد : “هما خورشیدی” با اشاره به برگزاری جشنواره علی آباد نگین پیشکوه گفت: هدف از برگزاری این جشنواره در روستا حذف واسطه ها و ایجاد ارتباط تجاری بین تولیدکننده و مصرف کننده به صورت مستقیم است تا درنهایت منجر به خودباوری و تقویت توانمندی روستائیان شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: برپایی جشنواره های روستایی علاوه بر اینکه زمینه را برای معرفی جاذبه های فرهنگی، گردشگری و همچنین مشاهیر و جوانان کارآفرین روستا فراهم می کند، مهمترین راهکار برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های روستا است.

این مقام مسئول اظهار داشت: این رویداد مصادف با عید سعید قربان و روز حمایت از صنایع کوچک با تاکید بر معرفی و برند سازی محصولات کشاورزی روستا از جمله گندم، گردو و خیارسبز علی آباد برگزار می شود.

احیای عروسک های بومی_محلی از جمله عروسک های گندمی، برگزاری تور از گندم تا نان و حضور گردشگران خارجی، حضور کودکان و نوجوانان سراسر استان درقالب تور ماجراجویان کوچک و در نظر گرفتن فعالیت های مختص کودکان با حضور تسهیلگران باسابقه از دیگر برنامه های این جشنواره است.

این جشنواره با حمایت بخشداری مرکزی تفت و سازمان های ذی ربط و همکاری دهیاری و شورای اسلامی دهستان علی آباد با گروه گردشگری گل انار و صندوق خرد زنان روستایی برگزار می شود.

جشنواره علی آباد، نگین پیشکوه دوشنبه ۲۱ مرداد ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در خیابان امام روستای علی آباد پیشکوه روستای تفت برگزار می شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی