بازدید معاون فنی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از بناهای تاریخی واگذار شده یزد

معاون فنی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور در سفر خود به استان یزد ضمن دیدار با مسئولان میراث فرهنگی استان، از بناهای تاریخی واگذار شده موسسه متبوع خود در یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “خشایار نیکزاد” در سفر خود به یزد با همراهی “فرشید عبدالهی” رئیس اداره فنی و مهندسی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور با حضور در مجموعه حجت آباد وزیر از نزدیک با سرمایه گذار این بنای تاریخی دیدار و مسایل مربوط به احیاء آن را مورد بررسی قرار داد.

باغ نمیر تفت و مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه ، دو بنای در حال بهره برداری در یزد است که مدیر فنی صندوق احیاء ضمن بازدید فنی از این بناها نکات کلیدی برای بهره وری مناسب تر آنها را به بهره برداران این ابنیه اعلام کرد.

سوئییت های جدید الاحداث باغ پهلوان پور مهریز و خانه آقازاده ابرکوه مقصد بعدی نیکزاد در این سفر بود که مسایل فنی آن ها مورد بررسی قرار گرفت.

از دیگر نکات حائز اهمیت این بازدیدها می توان به تحویل خانه شادمان یزد با همراهی معاون میراث فرهنگی استان یزد به بهره بردار بخش خصوصی برنده مزایده این بنای تاریخی اشاره کرد.

در جریان این سفر خشایار نیکزاد با “سید مصطفی فاطمی” مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان یزد نیز دیدار کرد و رفع مسایل پیش روی خانه حیرانی و حظیره ایی و حجت آباد وزیر از مهمترین محور های این دیدار مشترک بود که با قول مساعد مدیر کل میراث فرهنگی مبنی بر مرتفع شدن موارد مطرح شده همراه بود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی