گزارش تصویری؛

احیای ظرفیت های گردشگری علی آباد در قالب جشنواره تابستانه

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تفت گفت: جشنواره علی آباد نگین پیشکوه با هدف احیای ظرفیت های گردشگری و برند سازی محصولات روستاییان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد: “مهدی جمالیان” با اشاره به برگزاری جشنواره “علی آباد، نگین پیشکوه” در شهرستان تفت گفت: در این جشنواره سعی شد بر معرفی و برند سازی محصولات کشاورزی روستا از جمله گندم، گردو و خیارسبز علی آباد تاکید شود، علاوه برآن به صورت گسترده ظرفیت های مختلف انسانی، گردشگری ، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروی روستا معرفی شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تفت از استقبال بی نظیر مردم از جشنواره علی آباد خبرداد و افزود: توسعه پایدار زمانی محقق می شود که مشارکت مردم در حفظ جامعه دوچندان شود و یکی از مهمترین راه های رسیدن به این هدف، افزایش سواد زیست محیطی است. به همین منظور قسمت اعظمی از این رویداد با همکاری تشکل های فعال محیط زیستی به آموزش در این حوزه در دوگروه بزرگسال و کودک و نوجوان اختصاص یافت.

این مقام مسئول اظهار داشت:در حوزه نوجوانان نیز با اجرای طرح “آرزوهای دست ساز”، سعی شده است این قشر از جامعه که را وارد چرخه تولید کنیم و با فراهم آوردن زمینه میزبانی از عشایر و اجرای بازی های بومی_محلی مختص منطقه ،ظرفیت های گردشگری روستا که کم کم به فراموشی سپرده شده بودند را احیا کرده و به نمایش بگذاریم.

جشنواره علی آباد نگین پیشکوه با هدف حذف واسطه ها و ایجاد ارتباط تجاری بین تولیدکننده و مصرف کننده به صورت مستقیم  و ایجاد روحیه خودباوری و تقویت توانمندی روستائیان برگزار شد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی