آشنایی زیلوبافان میبدی با شیوه های جدید این صنعت

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، استان یزد گفت: کارگاه آموزشی ویژه شاغلان صنایع دستی در رشته زیلو بافی در شهرستان میبد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، “محمدرضا دهقان مهرجردی” گفت: کارگاه آموزشی ویژه شاغلان صنایع دستی تخصصی رشته زیلو بافی به مدت دو روز در شهرستان میبد برگزار می شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد،هدف از برگزاری این کارگاه را باز طراحی نقوش زیر انداز زیلو بر مبنای اصالت منطقه دانست و افزود: زیوبافان با جدید ترین شیوه ها و طرح های این صنعت آشنا خواهند شد.

او اظهار داشت: شرکت کنندگان در روز اول کارگاه با مفاهیم اولیه طراحی نقوش هندسی زیلو، نحوه ترسیم نقوش هندسی متناسب با نقش های زیلو و رنگ ها و کاربرد آن در این صنعت آشنا می شوند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی افزود: آشنایی با نحوه بافت زیلو، مبانی کنترل کیفیت و شناخت مواد اولیه و کنترل کیفیت در حین بافت از سرفصل های آموزشی روز دوم این کارگاه است.

کارگاه آموزشی ویژه شاغلان صنایع دستی تخصصی رشته زیلو بافی اول و دوم مهر ماه به صورت رایگان در شهرستان میبد برگزار می شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی