یزد دومین استان کشور در تعدد موزه های خرد/ بزرگترین موزه منطقه ای یزد در انتظار تامین بودجه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: ساخت موزه منطقه ای یزد در مجموعه صدرالعلما نیازمند تامین اعتبار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛‎ “سید مصطفی فاطمی” گفت: سال ها پیش کار ساخت موزه منطقه ای یزد بیرون از محدوده شهر با هزینه زیادی صورت گرفت، که به دلیل مناسب نبودن مکان ایجاد موزه تصمیم بر انتقال آن به داخل شهر در مجموعه صدرالعما گرفته شد.

فاطمی با بیان اینکه میراث فرهنگی به تنهایی قادر به تامین هزینه مرمت بنای صدرالعلما نیست افزود: بر اساس تفاهم نامه ای، موزه ملی آلمان، مرمت اشیاء و آموزش پرسنل موزه را عهده دار شد که با توجه به اتمام این تفاهم نامه تا پایان سال جاری، در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر یزد، برای تسریع در راه اندازی این موزه، شهرداری یزد تامین بخشی از هزینه های آن را متقبل شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یزد، دومین استان کشور در تعدد موزه های خرد است اظهار داشت: 30 موزه دارای مجوز رسمی و20 مجموعه خصوصی که هنوز برای دریافت مجوز رسمی اقدام نکرده اند در استان یزد فعالیت دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه موزه های خرد باید در یک مجموعه جمع آوری شوند گفت: این اتفاق مردم را برای بازدید از موزه ها تشویق و ترغیب می کند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی