یزد جزء هفت شهر یادگیرنده یونسکو

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: یزد یکی از هفت شهر یادگیرنده در رشته‌های مختلف هنری، ادبی یونسکو است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد: “حجت الله ایوبی”  در آیین افتتاح دفتر استانی کمیسیون یونسکو در یزد به عنوان تنها دفتر استانی یونسکو در ایران با اشاره به اینکه استان یزد در رشته‌های مختلف هنری، ادبی و …نخبگان زیادی پرورش داده است، گفت: یزد یکی از هفت شهر یادگیرنده در رشته‌های مختلف هنری، ادبی یونسکو است.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران افزود: یزد به عنوان یکی از هفت شهر یادگیرنده یونسکو ، بسیار ارزشمند و تجربه‌های یزد برای دیگر شهرها در راستای عضویت در شبکه جهانی شهرهای یادگیرنده بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه یونسکو به دنبال ایجاد ارتباطات، تبادل اندیشه، ایده ها، خلاقیت و نوآوری است، افزود: کسانی که صاحب فکر، اندیشه و خلاقیت و نوآوری هستند موفق خواهند شد.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: برای اینکه بتوانیم شهر جهانی یزد را به تمام دنیا معرفی کنیم باید اختلاف‌ها و تفاوت‌های این شهر را با دیگر شهر‌های کشور پیدا کنیم و این تفاوت‌ها را به دنیا معرفی کنیم.

ایوبی اظهار داشت: شهر یزد آخر آرزوهای همه گردشگران فرهنگی دنیا است و هر گردشگر فرهنگی در جهان آرزو دارد که یزد را از نزدیک ببیند و قطعا معرفی ظرفیت‌های بسیار ارزشمند این شهر به جهانیان، زمینه حضور هرچه بیشتر گردشگران را در استان فراهم می‌کند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی