گردشگر اسپانیایی نذر خود را ادا می‌کند

مسئول کمیته گردشگری مذهبی-معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: یک گردشگر اسپانیایی که سال گذشته حاجت خود را گرفته است، امسال نذر خود را ادا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “محمد مهدی رجائی فرد” با بیان اینکه گردشگران خارجی حاضر در مراسم عزاداری سنت حسنه نذر، همکاری، همدلی و یکپارچگی را به عینه مشاهده کردند افزود: در همین راستا یک گردشگر اسپانیایی که سال گذشته حاجت خود را گرفته است، امسال نذر خود را ادا می‌کند.

مسئول کمیته گردشگری مذهبی-معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد افزود: این گردشگر که تحت تاثیر سنت حسنه نذر ایرانی‌ها قرار گرفته امسال نذر کرده که هزینه دوغ پذیرایی مراسم حسینیه اشکذر را پرداخت کند.

او اظهار داشت: گردشگران خارجی با شرکت در مراسم‌های مذهبی به خوبی اهداف صادقانه ما را درک و شناخت بهتری از ایران امن، حامی صلح و اسلام ناب محمدی (ص) که مخالف تبعیض و هرگونه جنگ و درگیری است پیدا می‌کنند.

آشنایی با هدف قیام امام حسین (ع) که صلح جهانی و امر به معروف و نهی از منکر و تسلیم نشدن در برابر زیاده خواهی‌های هر جریانی، از مواردی است که گردشگران با شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) با آن آشنا می‌شوند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی