کهن شهر کویر میزبان گردشگران نوروزی

 شهر میبد در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد، در میانه دشت یزد- اردکان بر دامنه یک تراس طبیعی واقع شده است. ساختار کهن شهر میبد شامل سه بخش کهندژ، شارستان و ربض است.این شهرستان دارای آثار تاریخی منحصر به فرد نظیر مسجد جامع، نارین قلعه، قلعه بارجین، زیارتگاه خدیجه خاتون، یخچال خشتی، کاروانسرای شاه عباسی ،آسیاب دوسنگی، پیر چراغ، میر صدرالدین قنبر، موزه هایی نظیر مردم شناسی، پست، سفال، زیلو و پلاس و … است که همگی جهت بازدید مسافران نوروزی آماده شده است.

 شهر میبد در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد، در میانه دشت یزد- اردکان بر دامنه یک تراس طبیعی واقع شده است. ساختار کهن شهر میبد شامل سه بخش کهندژ، شارستان و ربض است.این شهرستان دارای آثار تاریخی منحصر به فرد نظیر مسجد جامع، نارین قلعه، قلعه بارجین، زیارتگاه خدیجه خاتون، یخچال خشتی، کاروانسرای شاه عباسی ،آسیاب دوسنگی، پیر چراغ، میر صدرالدین قنبر، موزه هایی نظیر مردم شناسی، پست، سفال، زیلو و پلاس و … است که همگی جهت بازدید مسافران نوروزی آماده شده است.بر پایی نمایشگاه عکس از آثار تاریخی میبد در کنار موزه سفال، برپایی نمایشگاه زیست محیطی، بر پایی جشنواره گل توسط شهرداری میبد ، توزیع نقشه راهنمای گردشگری و بروشور در مبادی ورودی شهر و اماکن تاریخی ، ایجاد پایگاه اطلاع رسانی و پذیرایی در مسجد جامع و آماده سازی چند امامزاده ، مدرسه و پارک جهت اسکان مسافران نوروزی از برنامه های ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان است.گفتنی است: نارین قلعه میبد کهن ترین سند تاریخی و شهرسازی استان یزد به شمار می رود که بر بلندترین پشته ی گلی زمین به ارتفاع ۲۵ متر واقع شده، قلعه یا ارگ نارین قلعه حاکم نشین شهر بود و از لحاظ سیاسی اهمیت خاصی داشت. سکه های به جا مانده از دوران « پور انداخت ساسانی » که در این شهرستان ضرب می شد از جمله اسناد تاریخی است که اهمیت سیاسی  شهرستان میبد را نشان می دهد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی