پایان داستان دنباله دار حفاری غیر مجاز در بافت تاریخی میبد/ با دستور دادستان کانال حفر شده پرشد

مسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: با دستور دادستان حفاری و لوله گذاری غیر مجاز در فیروزآباد میبد متوقف و کانال حفر شده پر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “منیژه جعفری” با اشاره به حفاری و لوله گذاری غیر مجاز در یکی از قنات های فیروزآباد میبد گفت: حفاران از پرکردن کانال حفر شده خود داری کردند که با درخواست میراث فرهنگی و ورود دادستان به این موضوع حکم پر شدن کانال صادر شد.

مسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: شهرداری میبد ماه گذشته ۴۸ ساعت به مجریان لوله‌گذاری در بافت تاریخی میبد مهلت داد تا حفاری‌های صورت گرفته را پر کنند اما توجهی صورت نگرفت.

این مقام مسئول اظهار داشت: تخریب بافت تاریخی میبد به بهانه پروژه انتقال آب به زمین‌های کشاورزی منجر به خشک شدن جریان آب در بناهای خشت و گلی و تاریخی این شهر و آسیب رسیدن به بناها می‌شد.

وی افزود: در پی تخریب قسمتی از یک بنای قدیمی و یک ساباط و متعاقب آن حفر کانال، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی عملیات را متوقف کردند.

مسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی استان یزد همچنین از همراهی و همکاری خوب فرماندار و برخورد قاطع دادستان میبد در برخورد با این تخلف قدردانی کرد.

گفتنی است؛ هرگونه تصمیم‌گیری در بافت‌های تاریخی باید با نظر سازمان میراث فرهنگی انجام شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی