ایجاد اشتغال پایدار یکی از مهمترین ویژگی‌های توسعه گردشگری

همایش استانی رویداد دیدار با محوریت نقش دانشگاه در توانمندسازی ارکان فعال گردشگری به میزبانی دانشگاه علم و هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، سید مصطفی فاطمی، در همایش استانی رویداد دیدار که با محوریت نقش دانشگاه در توانمندسازی ارکان فعال گردشگری به مناسبت روز جهانی گردشگری به میزبانی دانشگاه علم و هنر برگزار شد، با بیان این که یزد در سال‌های اخیر گام‌های بلندی برداشته است، گفت: در ایران اسلامی تعداد آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری زیاد است ولی زمانی گردشگری در این خصوص موثر خواهد بود که بتواند تمام آثار تاریخی و جاذبه‌های بی‌بدیل کشور را بنماید.

وی با اشاره به نقش نیروهای انسانی در حوزه گردشگری و همچنین معرفی جاذبه های تاریخی، افزود: شهرهای اصفهان و شیراز از دیرباز تاکنون به عنوان شهرهای گردشگری معرفی شدند ولی یزد به تازگی در این حوزه وارد شده و سعی دارد با معرفی صحیح و کامل میراث فرهنگی و اجتماعی کهن خود در عرصه بین‌المللی دفاع کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در ادامه با بیان این که ایجاد اشتغال پایدار یکی از مهمترین ویژگی‌های توسعه گردشگری در کشور است، گفت:‌ خوشبختانه امروز بازار یزد به دلیل حضور گردشگران داخلی و خارجی در این شهر رونق چشمگیری پیدا کرده و بازاریان هم با افزایش آگاهی موجودی مغازه خود را با زمان شلوغی و خلوتی بازارهای گردشگری تنظیم می‌کنند.

فاطمی مباحث گردشگری در یزد را عمومی دانست و بیان کرد: عمومی بودن مباحث و استراتژی‌های گردشگری نقش مهمی در توسعه اقتصادی و گردشگری یزد ایفا می‌کند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که علی‌رغم تلاش‌های متعدد انجام شده  در حوزه آموزش گردشگری، ‌هنوز هم چالش‌های جدی در این خصوص وجود دارد، تصریح کرد: توهم موفقیت اجرایی در حوزه‌های مختلف کاری یکی از مهمترین چالش‌های مدیریت کارآمد و موثر است.

وی توانمندسازی خود برای تنوع پذیری و تغییرات احتمالی را ضروری دانست و تأکید کرد:‌ صنعت گردشگری ما باید خود را برای هرنوع سازگاری آماده و بیمه کند تا در زمان تغییرات شرایط داخلی و خارجی کشور تضعیف نشود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد در پایان سخنان خود، خاطرنشان کرد:‌ ساختار داخلی ایران در حوزه گردشگری با بسیاری از کشورهای دنیا متفاوت است و ما باید متناسبت با این تفاوت راهکاری توسعه‌ای بیش از پیش تدوین و اجرایی کنیم.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی