نارین قلعه میبد مرمت شد

رئیس میراث فرهنگی میبد گفت: یکی از طبقه های میانی نارین قلعه میبد که بر اثر عوامل محیطی و انسانی تخریب شده بود مرمت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، رسول مشتاقیان، با اشاره به تخریب بخشی از بدنه شمالی نارین قلعه میبد، بر اثر عوامل طبیعی و انسانی گفت: به همین منظور مرمت و استحکام بخشی بخش های فوقانی این جبهه از بنا برای جلوگیری از ریزش احتمالی انجام شد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: تخلیه آوار، خواناسازی، استحکام بخشی، دیوارگذاری، شاهد گذاری و کف سازی خشتی از جمله اقدامات انجام شده در نارین قلعه میبد است.

او اظهار داشت: باتوجه به ابعاد و ضخامت خشت های به کار رفته در بدنه و جرز دیوارها قدمت قسمت شمالی این بنا را می توان به دوره مادها و هخامنشیان نسبت داد.

نارین قلعه‌ی میبد یزد، یکی از بنا‌های تاریخی و باشکوه ایران کهن در دوران ساسانی است که معماری و هنر سازندگان آن، موجب تحسین باستان‌شناسان و تاریخ‌دوستان شده و در سال ۱۳۵۴ با شماره‌ی ۳۴۹۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی