مرمت مسجد باغ بهار مهریز آغاز شد

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهریز از آغاز عملیات مرمت و بازسازی مسجد باغ بهار مهریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، “مجاهد کرباسی” گفت: در راستای مرمت و احیای بناهای تاریخی شهرستان، مرمت پشت بام مسجد باغ بهار در دستور کار میراث فرهنگی مهریز قرار گرفت.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان مهریز در ادامه تصریح کرد: جهت مرمت این بنا بصورت پیمانی اعتباری بالغ بر  یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال در نظر گرفته شده که در این پروژه جمع آوری اندود فرسوده، اجرای کاهگل شیب بندی، اجرای اجر فرش به صورت درزچسبان با ملات نیمچه کاه، مرمت کونو شکنی و نصب ناودانها انجام خواهد شد.

کرباسی با بیان اینکه نوع معماری و کتیبه های موجود بر بدنه درب قدیمی مسجد باغ بهار مهریز نشان دهنده ی قدمت صفوی بناست، خاطر نشان کرد: این مسجد از سه بخش تابستانخانه، گرمخانه و صحن تشکیل شده است و به شماره ثبتی ۱۴۰۳۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی