برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان/ جشنواره انار با نام یزد شهره می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد گفت: تلاشم این است که جشنواره انار را با نام یزد شهره کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد؛ سید مصطفی فاطمی، در مراسم افتتاحیه جشنواره انار تفت، با اشاره به برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان یزد، گفت: همانطور که همه جشنواره گلابگیری را با نام کاشان می شناسند، جشنواره انار را نیز با نام یزد شهره خواهیم کرد.

او افزود: پارسال این جشنواره باشکوه خاصی در شهر تفت برگزار شد و امسال نیز این جشنواره نه تنها در سه نقطه این شهرستان بلکه در شهرستان های میبد، عقدا، مهریز و شهر شاهدیه نیز برگزار می شود.

فاطمی با بیان اینکه وسعت بیشتر باغ های شهرستان تفت را انار تشکیل می دهد، اظهار داشت: برگزاری جشنواره های انار آغاز گر حفظ اصالت و معرفی محصولی بود که سال ها پدران ما برای به ثمر نشستن آن تلاش کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: انار در فرهنگ ایرانیان جایگاه بسیار مهمی دارد به طوری که مصطفی رحمان دوست، شاعر شهره کشور شعر صد دانه یاقوت خود را از انار های یزد الهام گفته است.

فاطمی در ادامه به سفر رئیس جمهور به استان یزد اشاره کرد و گفت: استان یزد پتانسیل های گردشگری زیادی دارد که امیدواریم این سفر تحول جدیدی را برای صنعت گردشکری یزد رقم بزند.

او ادامه داد: یزد می تواند به یک شهر گردشگری تبدیل شده و در کنار مهم ترین شهر های گردشگر پذیر جهان بدرخشد.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی