در سفر رئیس جمهور به یزد مصوب شد؛

تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت های گردشگری و فرهنگی یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: در سفر رئیس جمهور به یزد ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های گردشگری و فرهنگی یزد اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان یزد، سید مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با اشاره به اینکه سفر ریاست جمهوری به استان یزد دستاورد های زیادی را به همراه داشت، گفت: در این سفر میزان ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های گردشگری و میراث فرهنگی اختصاص یافت.

او افزود: این اعتبار برای بافت های تاریخی استان، محور ها و زیر ساخت های آب، برق و جاده ای تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی که در اختیار دستگاه های دولتی قرار دارد، در نظر گرفته شده است.

مدرسه ضیائیه ، خانه لاری ها، تکیه امیرچقماق، بقعه دوازده امام، خانه نواب وکیل، موزه های آینه و روشنایی یزد، مردم شناسی اردکان، مردم شناسی ابرکوه، مردم شناسی مهریز، مردم شناسی تفت، زیلو و پلاس میبد، مسجد جامع ابرکوه و نارین قلعه میبد از جمله اماکن تاریخی زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی استان است.

بافت تاریخی یزد به مساحت ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در سال ۸۴ به ثبت ملی رسیده و استان یزد هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و ۶۰۰ بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد.

حسن روحانی، رئیس جمهور یکشنبه ۱۹ آبان ماه همراه با ۱۴ معاون و وزیر خود به استان یزد سفر کرد، که در این سفر بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تکمیل زیرساخت های گردشگری، میراث فرهنگی و اماکن تاریخی تخصیص یافت.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی