بازدید مدیرعامل صندوق احیاء از سه بنای تاریخی در یزد

مدیرعامل صندوق احیا از روند مرمت سه بنای تاریخی در بافت تاریخی یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد؛ هادی میرزائی، مدیرعامل و رئیس هیات‌ مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، عصر امروز در نخستین روز از سفر خود به استان یزد از سه بنای تاریخی در این استان بازدید کرد.

میرزائی به منظور مشاهده روند پیشرفت طرح های احیاء و مرمت بناهای تاریخی و فرهنگی استان یزد به این استان سفر کرده و در روز های آینده از دیگر ظرفیت‌های احیاء بناهای تاریخی و طرح های در حال مرمت در شهرستان ها بازدید می کند.

رستوران سنتی حظیره ای با هزار متر مربع زیر بنا و ۶۰۰ متر مربع مساحت یکی از بناهایی بود که مدیرعامل صندوق احیاء از آن بازدید کرد.

میرزائی در دومین بازدید خود به خانه ملک زاده رفت، این خانه با کاربری اقامتگاه سنتی و هزار و ۴۰۰ متر مربع زیر بنا مرمت شده است.

خانه حیرانی که به عنوان اولین شعبه خانه خلاق ایران با هزار و ۲۰۰ متر مربع زیر بنا در حال مراحل پایانی احیاء و مرمت بوده و در حال حاضر محلی برای انجام فعالیت های هنری است، آخرین مقصد بازید میرزائی، مدیرعامل صندوق احیا وزارت میراث فرهنگی بود.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی