نصب شیروانی در بافت تاریخی تخلف است

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان از رفع تخلف نصب شیروانی در بافت تاریخی یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، سرهنگ مهدی رحیم زاده، روز شنبه ۱۱ آبان ماه، با اشاره به اینکه نصب شیروانی بر روی سقف و حیاط خانه ها در بافت تاریخی تخلف محسوب می شود، گفت: سقف شیروانی ایجاد شده در بافت تاریخی یزد رفع تخلف شده و برداشته شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: مالک این خانه که به اخطارهای مامورین یگان حفاظت اعتنایی نکرده و بر خلاف ضوابط ناظر بر بافت های تاریخی اقدام به نصب شیروانی کرده بود با حکم مقام قضایی رفع تخلف شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری ‌و صنایع دستی از مردم خواست تا در صورت مشاهده مورد مشکوک دخل و تصرف در بافت تاریخی یزد، به صورت شبانه روزی با شماره ۰۳۵۳۶۲۰۲۷۷۷، ستاد خبری یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان اطلاع دهند.

بافت تاریخی یزد به مساحت ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در سال ۸۴ به ثبت ملی رسیده و استان یزد هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و ۶۰۰ بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی