فراخوان ارسال آثار صنایع دستی جهت اعطای نشان ملی

در مرداد ماه سالجاری مرحله اول داوری آثار برتر صنتعگران صنایع دستی استان یزد درخصوص اجرای پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت و برتری صنایع دستی، همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد “محمد رضا دهقان مهرجردی” در این خصوص گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درخصوص اجرای پنجمین دوره نشان ملی مرغوبیت و برتری صنایع دستی در سال ۹۸، داوری به صورت همزمان با سراسر کشور تا پایان مرداد ماه انجام می شود و آثار برگزیده اول شهریورماه به سازمان مرکزی جهت داوری نهایی ارسال میگردد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: هنرمندان جهت دریافت و تکمیل فرم تقاضانامه و ارسال محصولات مورد نظر تا ۱۰ مرداد ماه سال جاری می توانند به حوزه آموزش و ترویج این معاونت مراجعه نمایند.

دهقان مهرجردی با بیان اینکه دوره اعطای نشان مرغوبیت صنایع دستی هر دوسال یک بار در کشور برگزار میشود، اظهار داشت: آثار برگزیده در مرحله استانی جهت ارزیابی در سطح ملی در آبان ماه سالجاری در تهران به معرض نمایش و داوری گذاشته می شود.

این مقام مسئول در پایان به برخی از ضوابط شرکت در دوره های نشان ملی مرغوبیت اشاره کرد و گفت: محصولاتی که جهت شرکت در دوره های داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع دستی ارائه می شوند بایستی دارای مرغوبیت، کیفیت، اصالت، نوآوری در طرح، نقش و فرم و برخوردار از بسته بندی و شناسنامه شاخص اثر باشند و هر هنرمند صرفاً مجاز به ارائه دو اثر خواهد بود و اگر هنرمندان متقاضی به صورت گروهی در برنامه شرکت نمایند تعداد اعضای گروه نبایستی از ۳ نفر بیشتر باشد و در صورت اخذ نشان، گواهی بصورت مشترک برای گروه صادر خواهد شد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی