عزاداری یزدی‌ها در ایام محرم منحصر بفرد است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در ایام محرم عزاداری یزد‌های ها در حسینیه یزدی‌های زاهدان دیدنی و منحصر بفرد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “علیرضا جلال زایی” با اشاره به اینکه بنا‌های فاخر حسینیه یزدی‌ها، منزل ابویی، شمسی و یزدان‌شناس شاهکار معماران یزدی در سیستان و بلوچستان است گفت: عزاداری یزد‌های ها در ایام محرم درحسینیه یزدی‌های زاهدان دیدنی و منحصر به فرد است به طوری که سیستانی‌ها و بلوچستانی‌هایی که عاشق عزاداری امام حسین هستند دهه محرم را به این حسینیه می‌روند.

جلال زایی بیا بیان اینکه ۵۱ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان را روستاییان تشکیل می‌دهند افزود: روستاییان در بومگردی‌های خود پذیرای گردشگران از جای جای کشور هستند و این موضوع بیانگر ظرفیت بالای استان سیستان در زمینه گردشگری طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جمعیت روستایی این استان به کار صنایع دستی مشغول هستند اظهار داشت: طی سال‌های اخیر ۱۱ میلیون دلار صنایع دستی سیستان و بلوچستان از گمرکات جمهوری اسلامی ایران صادر شده که نسبه به گذشته رشد ۱۹۵ درصدی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ادامه داد: هزینه اقامت در این استان بسیار کم است و از ابتدای سال تا اکنون یک میلیون و ۹۷۹ هزار گردشگر به استان سیستان وارد شدند که ۱۷۹ هزار آن گردشگران خارجی هستند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی