از ابتدای سال تاکنون؛

۲۶ طرح گردشگری در یزد تکمیل شده است

سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۶ طرح گردشگری در استان تکمیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد؛ محمد میر شمسی،  با اشاره به اینکه رشد و توسعه زیر ساخت های مورد نیاز صنعت گردشگری مرهون حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه است، گفت: از ابتدای امسال تا به الان ۲۶ طرح گردشگری در استان تکمیل شده است.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، افزود: این طرح ها شامل هتل، اقامتگاه سنتی، اقامتگاه بوم گردی و سفره خانه سنتی است که با حجم سرمایه گذاری۲۳۱ میلیارد ریال تکمیل شده است.

او اظهار داشت: سرمایه گذاران پس از اتمام احداث، مرمت، تجهیز جهت صدور پروانه بهره برداری به حوزه معاونت گردشگری معرفی شده اند، که پیش بینی شده با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال ۱۰۶ نفر فراهم شود.

در حال حاضر ۲۳۳ طرح گردشگری با حجم سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۹۵ درصد و اشتغال پیش بینی شده ۳ هزار نفر به صورت مستقیم توسط بخش خصوصی در دست اقدام است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی