سرو ابرکوه ثبت جهانی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان یزد گفت: بزودی پرونده سرو ابرکوه برای ثبت در فهرست میراث جهانی به یونسکو ارسال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “سید مصطفی فاطمی” با اشاره به اینکه تاکنون ۶۰ درخت دیرزیست طبیعی در استان شناسایی شده است، گفت: معروف ‌ترین این درخت‌ ها که شهرت جهانی دارد، سرو ابرکوه است که با قول مساعد معاون میراث فرهنگی کشور مقرر شد پرونده ثبت جهانی آن توسط استان یزد بسته و به سازمان یونسکو ارائه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان یزد با بیان اینکه سرو ابرکوه در فهرست آثار طبیعی ملی ثبت است، افزود: شرایط و مدارک کافی برای ثبت جهانی این اثر وجود دارد و امیدواریم با پیگیری این موضوع آینده خوبی در انتظار این اثر طبیعی باشد.

این مقام مسئول اظهار داشت: بررسی این پرونده حداقل دو تا چهار سال به طول می‌انجامد.

گفتنی است: شهرستان ابرکوه ۴۰۰ اثر تاریخی دارد که می‌توان از منزلگاه امام رضا (ع)، خانه‌های قدیمی، قلعه‌های تاریخی، مسجد جامع، خانه آقازاده، کوه گنبد عالی و سرو آن به عنوان مهم‌ترین جاذبه ‌ها یاد کرد.

 

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی