رفع آثار تخلف در ساختمانی در بافت تاریخی یزد

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از رفع آثار تخلف در ساختمانی در بافت تاریخی یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، سرهنگ غلامرضا همایونی دراین خصوص گفت: فردی بدون توجه به ضوابط مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در خیابان سیدگلسرخ یزد کرده بود که صبح دیروز جمعه بیست و هفتم بهمن ماه ۹۶؛  یگان حفاظت این اداره کل در راستای حفظ و صیانت از بافت و آثار تاریخی، عملیات مذکور را متوقف کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اجرای سقف شیروانی در این ساختمان را تخلف عنوان کرد و اظهار داشت: هرگونه ساخت و ساز یا تغییر منظری در ابنیه ثبت ملی و جهانی مشمول مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ قانون مجازات اسلامی می شود و با متخلفینی که بدون مجوز از اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام به تخریب، ساخت و ساز و تغییر منظری نمایند برابر قانون برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است: سقف شیروانی اجرا شده روز جمعه با هماهنگی معاون دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان یزد توسط یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان جمع آوری و رفع تخلف صورت گرفت.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی