رشد ۳۲ درصدی آمار گردشگران خارجی یزد در ۹ ماهه گذشته سال ۹۶

شهر تاریخی یزد با پیشنیه ای کهن، دارای بافت تاریخی یکدست و دست نخورده و اماکن فرهنگی و تاریخی متفاوتی می باشد که منطبق با سلیقه های مختلف است و همین امر موجب جذب توریست و رضایت آنان از سفر به یزد می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد: در نه ماهه گذشته سالجاری استان یزد پذیرای تعداد یکصد و ده هزار نفر گردشگر خارجی بوده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۳۲ درصدی حضور گردشگران خارجی را در سالجاری نشان می دهد.

"فاطمه دانش یزدی" مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اعلام این خبر افزود: بیشترین بازدیدکنندگان از ملیتهای فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی، اسپانیایی ، چینی و هلندی بوده اند.

او با اشاره به تنوع جاذبه های تاریخی و گردشگری استان تصریح کرد: بافت تاریخی زنده و پویا ، به خصوص پس از ثبت جهانی و سبک معماری آثار باستانی یزد ، همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به جایگاه استان در بحث گردشگری کشور، بر تقویت جایگاه و نقش برجسته گردشگری و تاثیر آن در شکوفایی اقتصادی استان تاکید کرد و از آن به عنوان صنعتی بدون آلودگی، بدون نیاز به آب فراوان و مصرف انرژی های فسیلی، با بازدهی بسیار سریع یاد کرد و خاطر نشان ساخت: بهره گیری از پتاسیلهای گردشگری مستلزم عزم ملی و توجه ویژه به این صنعت است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی