همزمان با هفته ملی کودک؛

کودکان از اماکن گردشگری و تاریخی بافق بازدید کردند

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بافق گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، دانش آموزان بافقی از اماکن تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، لیلی رنجبر، گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، دانش آموزان ابتدایی با حضور در بافت تاریخی شهر بافق از اماکن تاریخی وموزه وحشی بافقی و کاروانسرای میدان خان بازدید کردند.

رئیس میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بافق افزود: دانش آموزان بافقی در این برنامه که همراه با برگزاری کارگاه سفال گری وکار با گل در اداره میراث فرهنگی شهرستان برگزار شد زیر نظر مربی سفال گری شهرستان بافق به خلق ایده های خود در قالب احجام گلی پرداختند.
او اظهار داشت: همچنین در حاشیه این برنامه آموزش جامع در خصوص زندگی شاعر شهید بافق وحشی بافقی توسط دفتر اطلاع رسانی گردشگری شهر به دانش آموزان حاضر داده شد.
کمال‌الدّین یا شمس‌الدّین محمّد وحشی بافقی یکی از شاعران نامدار سدهٔ دهم ایران است که در سال ۹۳۹ هجری قمری در شهر بافق از توابع یزد چشم به جهان گشود.
وحشی بافقی غزل‌سرای بزرگی بود و در غزلیات خود از عشق‌های نافرجام، زندگی سخت و مصائب و مشکلات خود یاد کرده‌است.
تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی