ارگ سریزد، سوژه مستند سازان رسانه ملی

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز گفت: گروه برنامه سازی شبکه یک برای تهیه مستند از ارگ تاریخی سریزد به مهریز رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، مجاهد کرباسی، گفت: گروه برنامه سازی شبکه یک سیما به منظور تهیه مستند تلویزیونی از ارگ تاریخی سریزد شهرستان مهریز، یکی از کهن‌ترین دژ های تاریخی ایران، به این شهرستان رفته است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز، افزود: مستند مرز پرگهر، در ایام نوروز، هر روز یک اثر تاریخی را از یک شهرستان کشور معرفی می کند که یکی از آنها ارگ تاریخی سریزد مهریز است.

کرباسی با اشاره به اینکه گروه مستند ساز شبکه یک سیما به مدت پنج روز تا دهم آبان ماه در شهرستان مهریز حضور خواهند داشت، اظهار کرد: این مستند را ابوالفضل توکلی کارگردانی و کامبیز اخوان تهیه می کند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز افزود: قدمت قلعه سریزد مهریز به دوره ساسانیان برمی گردد و در تاریخ ۲۷ خرداد سال ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۰۸۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی