آشنایی گردشگران چینی با شیوه خشت زنی

در کارگاه آشنایی کودکان ابرکوهی با خشت گردشگران چینی نیز آنها را همراهی کرده و خشت زدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، حمید مشتاقیان،گفت: همزمان با هفته ملی کودکان، کارگاه یک روزه آشنایی کودکان با خشت و معماری خشتی در کنار یخچال خشتی آقازاده این شهرستان برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه با بیان اینکه ۱۲۰ نفر از دانش آموزان ابرکوهی در این کارگاه حضور داشتند افزود: یک گروه ۴۰ نفره از گردشگران چینی نیز به دانش آموزان پیوستند و همراه با آنها خشت زدند.

خشت ابداع بی نظیر بشر در ایجاد سازه‌های معماری گلین بود و علاوه بر در دسترس بودن ماده اولیه، با اقلیم نیز پیوند ماندگاری برقرار کرده است و محیط را نیز برای زیستن انسان و سایر موجودات حفظ می‌کند.

یزد به‌عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار است که ۲۰۰ هکتار عرصه آن در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی