دانش آموزان در بافت تاریخی مروست پا به رکاب شدند

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خاتم گفت: در هفته گردشگری همایش دوچرخه سواری در بافت تاریخی مروست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد؛عباس قدیریان، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خاتم گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری،همایش دانش آموزی دوچرخه سواری در بافت تاریخی مروست برگزار شد.

 قدیریان با اشاره به اینکه حفاظت از ارزش ها و میراث فرهنگی باید در بین نوجوانان نهادینه شود، افزود: در این برنامه دانش آموزان مقطع متوسطه مروستی معابر و کوچه پس کوچه های بافت تاریخی این شهرستان را رکاب زدند.
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خاتم خاطر نشان کرد:  دراین همایش دوچرخه سواری  که با حضور و همراهی برخی از مدیران دستگاه‌های اداری  و اجرایی شهرستان  مروست همراه بود دانش آموزان علاوه بر آشنایی با مقررات و ضوابط موجود بر بافت تاریخی بر نگهداری از بناها و بافت های تاریخی بویژه بافت تازه ثبت شده مروست تاکید شد.
هفته ملی گردشگری با شعار آموزش، مهارت و اشتغال از پنجم مهرماه آغاز و تا ۱۲ مهرماه ادامه دارد.
تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی