از ابتدای ماه محرم تاکنون؛

حضور بیش از ۲۰۰ گردشگر خارجی در مراسم عزاداری یزدی ها

دبیر کمیته گردشگری مذهبی-معنوی استان یزد گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ گردشگر خارجی در مراسم عزاداری محرم یزدی ها شرکت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “لیلا سعادتخواه” با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ گردشگر خارجی در مراسم عزاداری یزدی‌ها شرکت کرده اند گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان مراسم عزاداری محرم در یزد این تعداد به رقم مشابه پارسال یعنی بیش از ۱۲۰۰ گردشگر برسد.

دبیر کمیته گردشگری مذهبی-معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به رشد ۳۵ درصدی حضور گردشگران خارجی در سال گذشته افزود: هنوز فصل گردشگری در یزد آغاز نشده است، که به نظر می‌رسد امسال رشد قابل توجی نسبت به پارسال نداشته باشیم.

سعادتخواه اظهار داشت: تاکنون گردشگران از کشور‌های فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، انگلیس، سویس، ترکیه، دانمارک، الجزایر، برزیل، مراکش، اسلوونی و چین به تماشای مراسم عزاداری یزدی‌ها نشسته اند که بیشتر این گردشگران از کشور‌های آلمان و هلند بوده اند.

قبل از هر برنامه‌ای گردشگران در کارگاه‌هایی با قیام امام حسین، واقعه عاشورا و هدف و چگونگی برگزاری مراسم‌های مذهبی یزدی‌ها آشنا می شوند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی