جشنواره غذاهای محلی ایران معرف فرهنگ پذیرنده یزدی ها است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: یزد با جای دادن اقوام مختلف در مرکز کشور به ایران کوچک تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛‎”سید مصطفی فاطمی” در حاشیه افتتاحیه نخستین جشنواره غذاهای محلی ایران زمین گفت: این جشنواره در کنار اینکه اقوام مختلف را از گوشه و کنار کشور به یزد کشانده خود معرف فرهنگ یزدی ها است.

وی با اشاره به اینکه اقوام مختلف گستره ی کشور در یزد ساکن هستند افزود: اینکه یزد در طول سال های مختلف پذیرنده اقوام مختلف ایران بوده، یزد را به ایران کوچک در مرکز کشور تبدیل کرده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: خانه لاری ها، عرب ها، تهرانی ها، خراسانی ها، قمی ها و… در بافت تاریخی یزد گواه فرهنگ پذیرنده یزد بوده که همواره با اقوام مختلف ایران این شهر را پایدار نگه داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: حضور دو روزه اقوام و هنرمندان بلوچ با عنوان هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در جشنواره غذای محلی ایران زمین ، جذابیت و شور این جشنواره را دو چندان می کند.

نخستین جشنواره غذای محلی ایران زمین در سه بخش غذاهای اصلی ، شیرینی و دسر و پیش غذا و لبنیات به مدت پنج روز از ساعت ۲۰ تا ۲۳ در محل خیابان شهید ابراهیمی دانشگاه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد برگزار می شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی