روستای مبارکه تفت، میزبان جشنواره انار

جشنواره انار برای دومین سال در روستای هدف گردشگری تفت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، بهرام بهمردی، دبیر جشنواره انار روستای مبارکه گفت: جشنواره انار در این روستا برای دومین سال متوالی در روز های ۱۶ و ۱۷ آبان ماه برگزار می شود.

او افزود: اجرای موسیقی بومی و محلی، اجرای آیین سنتی انار چینی و پخت رب انار، استقرار غرفه های فروش مواد غذایی و محصولات مرتبط با انار از برنامه های این جشنواره دو روزه است.

بهمردی بازدید از اماکن تاریخی روستای مبارکه و بخش ویژه گردشگری کودکان را از دیگر برنامه های این جشنواره برشمرد و اظهار داشت: آسیاب آبی غنیمت مبارکه که قدمت آن به دوره قاجار بر می گردد مرمت شده و همزمان با افتتاح دومین جشنواره انار در این روستا افتتاح خواهد شد.

با توجه به ظرفیت بالای شهرستان تفت در تولید انار و افزایش برداشت این محصول در سال جاری نسبت به پارسال، سلسه جشن های انار در روستای هدف گردشگری مبارکه، باغ صدری (نمیر) تفت و کوچه باغ های احمد آباد برگزار می شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی