ثبت ۱۳ اثر ناملموس یزد در فهرست آثار ملی

علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار یزد، مراتب ثبت ۱۳ اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ هنر ساخت، زنجیر توپ ملیله یزدی با شماره ۱۶۷۳، زنجیر هل و گل یزدی با شماره ۱۶۷۴، زنجیر کلافه‌ای یزدی با شماره ۱۶۷۵، زنجیر هل ملیله یزدی با شماره ۱۶۷۷، و هنر ساخت دستبند اشرفی یزدی با شماره ۱۶۸۰ در فهرست آثار ناملموس کشور به ثبت رسیده است.
در این فهرست همچنین آیین‌های پخت آش جو به شماره ۱۶۷۸، اول اسفندماه در ندوشن، کوزه شکنی بافق به شماره ۱۷۲۹، مراسم پامنبری و ذکر خوانی روستای فتح آباد شهرستان خاتم به شماره ۱۷۳۱ و نقل ریزان آموزش قرآن در مکتب خانه‌های یزد به شماره ۱۷۳۳ثبت شده است.
شیوه سنتی تهیه نقل بیدمشکی با شماره ۱۶۷۹، روش تهیه غذای درنجوش شهرستان ابرکوه با شماره ۱۷۳۰ و مهارت‌های پخت شیرینی آرد بریزو در بافق با شماره ۱۷۳۲ و نشاسته گری به روش سنتی به شماره ۱۷۷۶از دیگر آثار ناملموس ثبت شده از فهرست آثار ملی است.
تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی