ثبت ملی حریم قلعه تاریخی وزیر پس از ۱۶ سال از ثبت بنای قلعه

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: حریم قلعه تاریخی وزیر پس از ۱۶ سال از ثبت بنای قلعه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، علی اصغر صمدیانی یزد، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: قلعه تاریخی وزیر میبد در سال ۸۲ با شماره ثبت ۹۱۲۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و اکنون بعد از ۱۶ سال حریم آن ثبت شد.

صمدیانی افزود: حریم قلعه تاریخی وزیر یزد در ۲۷ مرداد امسال ثبت و توسط وزارت میراث فرهنگی به استاندار یزد ابلاغ شد.

او اظهار داشت: جهت حفاظت از آثار ثبت شده باید حدود، حریم و ضوابط معماری و حفاظت داخل حریم نیز به ثبت برسد که در این راستا دو پرونده ثبت حریم تهیه و ثبت آثار ملی شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: اکنون ثبت حریم قلعه وزیر رکن آباد میبد ابلاغ شده است و پرونده دیگر نیز به زودی از سوی وزارت میراث فرهنگی به استان یزد  ابلاغ می‌شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی