به مناسبت هفته میراث فرهنگی ازحافظان میراث فرهنگی استان یزد تجلیل شد

چهارشنبه دوم خرداد ماه ۹۷؛ در مراسمی با حضور معاونین و فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان یزد از حافظان میراث فرهنگی این استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ صبح امروز در طی مراسمی به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی و گرامیداشت روز حافظان میراث فرهنگی، از نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تجلیل شد.

در این جلسه سرهنگ "غلامرضا همایونی" فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اشاره ای به مسئولیت خطیر حفاظت و نگهداری از  بافت تاریخی شهر میراث جهانی یزد و گنجینه های فرهنگی و تاریخی با توجه به پراکندگی پهنه جغرافیایی استان داشت و افزود: ماموریتی دشوار بر دوش این قشر است و حافظان میراث فرهنگی در تمامی حوزه های میراث فرهنگی فعالیتهای بسیاری در ابعاد مختلف انجام می دهند و علاوه بر حفاظت از آثار تاریخی، پیشگیری از وقوع آسیب ها و جرائم احتمالی، حضور موثر در ایام نوروز و برقراری امنیت برای مسافران و گردشگران ازآن جمله می باشد.

همایونی ضمن ابزار امیدواری نسبت به کاهش جرائم در حوزه میراث فرهنگی استان خاطر نشان کرد: در سال گذشته با بازدیدهای صورت گرفته توسط نیروهای یگان حفاظت اداره کل، تعدادی از گروه های متجاوز به حریم آثار تاریخی استان یزد شناسایی و متلاشی و تعدادی نیز در این خصوص دستگیر شدند.

گفتنی است: در پایان این مراسم از کلیه نیروهای یگان حفاظت استان یزد با اهدای لوح و هدیه‌ای تقدیر و تجلیل شد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی