افتتاح بزرگترین اقامتگاه بوم گردی کشور در بافق

بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور به وسعت دو هزارو ۵۰۰ مترمربع و سرمایه گذاری چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای باقرآباد بافق افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “لیلی رنجبر” گفت: اقامتگاه بوم قلعه آریز بافق بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور به وسعت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع با ظرفیت ۱۵۰ نفر در ۴۵ اتاق افتتاح شد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  شهرستان بافق سرمایه گذاری این مجموعه را بالغ بر  چهارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی بیان کرد و افزود:تاکنون ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی تصریح کرد: از سال ۹۴ مرمت، بازسازی و احیای این مجموعه صورت گرفته که با شماره ۱۳ هزار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

رنجبر خاطر نشان کرد: دوار بودن، طراحی ساده و خشت و گلی بودن این اقامتگاه از ویژگی منحصربفرد این مجموعه می‌باشد.

او ادامه داد: این اقامتگاه در روستای باقراباد بافق واقع شده و با همکاری فرمانداری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق مرمت، بازسازی و احیا شده است.

این اقامتگاه در یک قلعه تاریخی که قدمت آن مربوط به اواخر دوره زندیه است و فاصله آن تا مرکز شهر بافق، حدود ۱۱ کیلومتر می‌باشد.

افتتاح از این مجموعه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار یزد و جمعی از مسوولان استانی و محلی صورت گرفت.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی