برگزاری دومین نشست تخصصی معماری بومی در باغشهر مهریز

دومین نشست تخصصی معماری بومی در جهت حفاظت از ارزش‌های میراث معماری بومی کشور در باغشهر تاریخی مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “سید محمد امین طباطبایی” با اشاره به حضور کمپ داوطلبی یونسکو در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور در شهریور ماه امسال گفت: همین موضوع بهانه‌ای شد تا کمیته علمی معماری بومی ایکوموس ایران با همکاری گروه میراث فرهنگی سروسان (برگزار کننده کمپ داوطلبانه یونسکو) و پایگاه میراث جهانی باغ پهلوانپور دومین نشست تخصصی معماری بومی را در این محل برگزار کند.

دبیر برگزاری دومین نشست تخصصی معماری بومی افزود: این برنامه در قالب یک نشست علمی-تخصصی یک روزه با حضور اساتید مطرح کشور در حوزه معماری بومی برگزار شد.

او با بیان اینکه اساتید حاضر در این نشست هریک تجارب و سوابق معتبر و متفاوتی را در حوزه معماری بومی دارند اظهار داشت: در این جلسه سعی شد گام مثبتی در جهت حفاظت از ارزش‌های میراث معماری بومی کشور برداشته شود.

گزارش این نشست به همراه مطالبی که دیگر اساتید و فعالان حوزه میراث معماری بومی در ارتباط با مو ضوع نشست به دبیرخانه کمیته معماری بومی ایکوموس ایران ارسال کردند در قالب ویژه نامه کمیته معماری بومی ایکوموس منتشر خواهد شد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی