برگزاری دوره های آموزشی ویژه تابستان در مراکز آموزش صنایع دستی یزد

معاون صنایع دستی استان یزد از برگزاری دوره های آموزش ویژه ایام تابستان در مرکز آموزش صنایع دستی و زرگرخونه (خانه تخصصی زیورآلات سنتی) یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛”محمدرضا دهقان مهرجردی” با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری کلاس های آموزش صنایع دستی توسعه و ترویج هنرهای سنتی، آشنایی و جذب جوانان و علاقمندان به رشته های مختلف صنایع دستی و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال و کارآفرینی این گروه است.

معاون صنایع دستی استان یزد افزود: این کلاس های آموزشی به دو صورت تئوری و عملی و در قالب رشته های مختلف صنایع دستی نظیر معرق، مشبک  و منبت چوب، نقاشی روی شیشه، نقاشی روی پارچه و چرم، طراحی و دوخت مانتو، پیکره تراشی، طلاسازی، سفالگری، رودوزیهای الحاقی، گلیم بافی، قلم زنی و مینای مس و … جهت علاقمندان در مرکز آموزش صنایع دستی و زرگرخونه (خانه تخصصی زیورآلات سنتی) یزد برگزار میگردد که در پایان گواهی مهارت و کارت شناسایی صنایع دستی برای شرکت کنندگان صادر خواهد شد.

دهقان مهرجردی در ادامه عنوان کرد: برگزاری کلاسهای آموزشی گلیم بافی در دو روستای کرخنگان و حسن آباد خوانسار از توابع شهرستان خاتم و کلاسهای قلم زنی روی مس و مشبک ومعرق چوب در شهرستان مهریز از جمله کلاسهایی است که در شهرستانهای استان در ایام تابستان برگزار می شود.

این مقام مسئول خاطر در پایان نشان کرد: هنرآموختگان دوره های آموزشی صنایع دستی می توانند در آینده جهت ایجاد کسب و کار های خانگی با بهره مندی از تسهیلات  از این آموزشها درآمد زایی نمایند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی