برگزاری جلسه هسته چین با حضور رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران وچین در یزد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین در سفر خود به یزد با اعضای هسته چین استان یزد دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ نشستی با حضور رئیس کمیسیون مشترک ایران و چین ، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، مدیر کل و سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان یزد و  اعضای هسته چین در محل اداره کل میراث فرهنگی  یزد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه “سید مصطفی فاطمی” مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گزارشی از مهمترین اقدامات انجام شده توسط هسته چین و برنامه های آتی آن  ارائه داد.

در ادامه جلسه مسائل و مشکلات این هسته برای ورود گردشگر چینی به ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت که از آن جمله می توان به مشکل خطوط پروازی، هزینه ویزا و نرخ پکیج های ایران اشاره کرد.

“سید علی محمد موسوی” معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین ضمن ابزار خشنودی از فعالیتهای صورت گرفته توسط هسته مذکور، به تداوم این برنامه ها اشاره کرد و افزود: با توجه به تدوین سند راهبردی توسعه بین ایران و چین، طرح موضوعات و مسائل اجرایی کمک قابل توجهی برای رفع موانع خواهد داشت و با توجه به هدف گذاری صورت گرفته بر روی بازار چین برای ورود گردشگران چینی، مسائل مطرح شده باید مورد پیگیری قرار گیرد.

گفتنی است: هسته تورهای ورودی کشور چین که متشکل از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال در این حوزه، واحد های اقامتی مدرن و سنتی و راهنمایان مسلط به زبان چینی می باشد در سال 97 شکل گرفته و برنامه ریزی لازم برای توسعه روابط در حوزه گردشگری را برعهده دارند که در این راستا تاکنون اعضای آن در 3 نمایشگاه گردشگری کشور چین و یک جلسه توجیهی معارفه کشور ایران شرکت داشته اند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی