برپایی نمایشگاه عکاس فرانسوی در خانه تاریخی آقازاده ابرکوه

نمایشگاه عکس «الن سِکارولی» با موضوع رشته‌کوه ‌های پیرنه و آلپ در خانه تاریخی آقازاده ابرکوه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ نمایشگاه عکس «الن سِکارولی» عکاس فرانسوی با موضوع رشته‌کوه‌ های پیرنه و آلپ با عنوان «میان سرگشتگی و جاودانگی» با حضور «فیلیپین بانتژا» وابسته فرهنگی سفارت فرانسه در ایران، در خانه تاریخی آقازاده افتتاح شد.

نمایشگاه مذکور شامل ۱۷ اثر است که با حمایت بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران تا تاریخ پنجم اردیبهشت ‌ماه در ابرکوه دایر خواهد بود.

وابسته فرهنگی سفارت فرانسه در ایران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، اظهار کرد: دایر شدن این نمایشگاه از آن جهت اهمیت دارد که گواهی بر ارتباط فرهنگی خوب دو کشور ایران و فرانسه است که از گذشته وجود داشته است و قطعاً اتفاقات خوب دیگری نیز پس از این نمایشگاه میان دو کشور رقم خواهد خورد.

بانتژا در رابطه با خانه تاریخی آقازاده نیز گفت: این خانه تاریخی مسحور‌کننده و بسیار شگفتی‌آور است و با توجه به ابعاد سمبلیکی که دارد، از جایگاه با اهمیتی برخوردار است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی