برنامه حضور گردشگران مذهبی در یزد اعلام شد

مسئول کمیته گردشگری مذهبی معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: برنامه حضور گردشگران خارجی در مراسم عزاداری یزد از امروز آغاز و به مدت ۴ روز در یزد ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “محمد مهدی رجائی فرد”  گفت: برنامه های گردشگران خارجی برای حضور در مراسم عزاداری یزد از امروز آغاز می شود و این گردشگران در روز‌های تاسوعا، عاشورا و اربعین نه تنها در یزد بلکه در مراسم‌های سنتی شهرستان‌های مهریز، اشکذر و اردکان شرکت می‌کنند.

رجائی فرد افزود: گردشگران خارجی در روز اول حضور خود در یزد برای تماشای مراسم عزاداری در حسینیه شاهزاده فاضل یزد حاضر می شوند.

حسینیه شاهزاده فاضل یزد در کنار درب ورودی بازار و همسایگی زیارتگاه شاهزاده فاضل قرار دارد که یکی از بزرگ‌ ترین حسینیه های برگزار کننده مراسم ماه محرم و عزاداری هیئت های سینه زنی و زنجیر زنی یزد است.

مسئول کمیته گردشگری مذهبی-معنوی اداره کل میراث فرهنگی اظهار داشت: این گروه از گردشگران شب تاسوعا، عزاداری یزدی های را در حسینیه بزرگ روستای خویدک و ظهر تاسوعا را در مسجد حظیره تماشا می کنند.

رجائی فرد با اشاره به اینکه آش گندم یکی از انواع نذوراتی است که از گذشته تاکنون غذای اصلی عزاداری‌های استان یزد محسوب می شود، افزود: گردشگران مذهبی عصر تاسوعا در حسینیه شاهزاده فاضل و مسجد ملا اسماعیل و در ادامه حضور خود در مراسم پخت آش گندم شرکت می کنند.

او با اشاره به برنامه های کمیته گردشگری مذهبی در شهرستان های استان، گفت: حسینیه سفید اشکذر، مزویرآباد مهریز، کوشک نو اردکان و شاه ولی تفت مقصد گردشگران خارجی در ظهر عاشورا است.

مسئول کمیته گردشگری مذهبی-معنوی اداره کل میراث فرهنگی افزود: این گروه از گردشگران عصر عاشورا در مراسم شام غریبان که هر ساله در میدان امیرچخماق یزد برگزار می شود حاضر می شوند.

قبل از هر برنامه‌ای گرشگران در کارگاه‌هایی با قیام امام حسین، واقعه عاشورا و هدف و چگونگی برگزاری مراسم‌های مذهبی یزدی‌ها آشنا می شوند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی