بانوان بافقی با هنر پته دوزی آشنا شدند

رئیس میراث فرهنگی شهرستان بافق گفت: همزمان با هفته گردشگری کارگاه یک روزه آموزش پیشرفته پته دوزی در شهرستان بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ لیلی رنجبر، رئیس میراث فرهنگی شهرستان بافق درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از یزد گفت: همزمان با هفته ملی گردشگری کارگاه یک روزه آموزش پته دوزی شهرستان بافق برگزار شد.
رنجبر هدف از برگزاری کارگاره آموزشی یک روزه پته دوزی را تحقق شعار هفته گردشگری یعنی آموزش، مهارت و اشتغال دانست و افزود: ایجاد فرصت های شغلی جدید در حوزه گردشگری و صنایع دستی به منظور آشنایی با اهمیت توسعه این صنعت از اهداف اصلی این کارگاه بود.
رئیس میراث فرهنگی شهرستان بافق اظهار داشت: دوره آموزشی پته دوزی با حضور ۱۷  نفر از بانوان بافقی در محل میدان خان بافق برگزار شد..
او توسعه صنایع دستی را یکی از راه های رونق اقتصادی در روستا ها عنوان کرد و افزود: در شهرستان بافق به صورت مستمر کلاس های آموزش حصیربافی، پته دوزی، گلیم بافی، مینای سفال و مس برگزار می شود.
پته دوزی نوعی صنایع دستی است که در آن روی پارچه سفید یا قرمز سوزن دوزی و گل دوزی انجام می شود و یکی از هنرهای اصیل استان کرمان است.
تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی