بازدید فرماندار تفت از اداره میراث فرهنگی شهرستان

فرماندار تفت در بازدید از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان با اشاره به اعتبارات محدود دولتی و ظرفیت بالای تفت در حوزه گردشگری، بر استفاده از سمن‌ها و بخش خصوصی به عنوان راهگشای مشکل اعتباری این بخش تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “محمد محامدی” در بازدید از اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان تفت و تبریک هفته میراث فرهنگی، آمادگی فرمانداری و کلیه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان به منظور همکاری و حمایت از فعالیت ‌ها و اقدامات مربوط به توسعه گردشگری و صنایع‌دستی در تفت را اعلام کرد.

وی اظهار کرد: توسعه اقتصادی شهرستان تفت وابسته به توسعه صنعت گردشگری است چرا که این صنعت پاک و بدون آلایش می‌تواند در رونق اقتصادی شهرستان نقش مؤثری داشته و با ایجاد اشتغال پایدار بخشی از مشکل بیکاری شهرستان تفت را رفع کند.

محامدی همچنین تفت را یکی از شهرستان ‌های با ظرفیت و پتانسیل‌های زیادی در زمینه گردشگری خواند و گفت: با توجه به این که اعتبارات دولتی در این زمینه محدودیت دارد، اهتمام به جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های گردشگری شهرستان اهمیت زیادی دارد و استفاده از سمن ‌ها و بخش خصوصی می‌تواند مشکل بخش گردشگری را حل و گام موثری در توسعه آن باشد.

گفتنی است: فرماندار در جریان این بازدید با اهدای لوح تقدیر از زحمات کارکنان میراث فرهنگی شهرستان تقدیر کرد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی