به مناسبت روز تفت؛

بازدید جمعی از اعضای ستاد خدمات سفر یزد از نمایشگاه آثار هنری و صنایع‌دستی در حمام موقوفه دربند میرزا تفت

هشتم فروردین ماه ۹۸؛ به مناسبت روز تفت، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان از حمام موقوفه دربند میرزا تفت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ به مناسبت روز تفت، “محسن صادقیان” معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،”مصطفی فاطمی” مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، “حجت‌الاسلام حسین زارع زاده” مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و جمعی از مسئولین از نمایشگاه آثار هنری و صنایع‌دستی در حمام موقوفه دربند میرزا تفت بازدید به عمل آوردند.

این حمام موقوفه قدیمی که سال قبل کار بازسازی آن به پایان رسید از بناهای دوران قاجاریه است که در کنار مجموعه تاریخی امام تفت قرارگرفته است.

حمام دربند میرزا دارای دو حمام تابستانه و زمستانه است و ساختمان آن از شاهکارهای معماری است که به شماره ۱۲۳۵۶ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

امسال در این حمام قدیمی نمایشگاه صنایع‌دستی و نقاشی برای بازدید مسافران نوروزی برپاشده است. در این مجموعه علاوه بر نمایشگاه نقاشی، تعدادی آثار صنایع‌دستی و سفالی نیز به نمایش گذاشته ‌شده و در کنار آن برنامه‌ هایی نظیر حافظ خوانی، پرده‌خوانی، نقالی و تئاتر اجرا می‌شود.

این نمایشگاه از ساعت ٩ صبح تا ٩ شب تا پایان تعطیلات نوروز برای بازدید علاقه‌مندان فعالیت دارد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی